Sprawdzamy, usprawniamy, konstruujemy

Ważnym elementem naszej działalności jest generalne wykonawstwo budynków wielkopowierzchniowych i towarzyszących im obiektów biurowo-socjalnych. Realizujemy indywidualne zlecenia Inwestorów, stawiając na technologie przyjazne osobom, które będą pracowały na terenie budynku. Analizujemy także przedstawione projekty, wprowadzając modyfikacje, które obniżą koszty przyszłej budowy, bez utraty jakości. Na życzenie zamawiającego, wyposażamy obiekty z innowacyjne technologie produkcji.

Budynki socjalno-biurowe

Obiekty użyteczności publicznej

Sklepy i centra handlowe

Budynki wielkopowierzchniowe

Budujemy dla branży:

Spożywczej

Farmaceutycznej

Motoryzacyjnej

Transportowej

Logistycznej

Chemicznej

Metalurgicznej

Poligraficznej

Analizujemy projekty i doradzamy w wyborze technologii budowlanych

Zapraszamy do kontaktu Inwestorów i przedsiębiorstwa przygotowujące się do budowy obiektów przemysłowych i magazynowych. Zoptymalizujemy budżet i zrealizujemy projekt „pod klucz”.

Skontaktuj się

Budowa hal produkcyjnych i przemysłowych

Przemysł rozwija się dynamicznie. Oczekuje więc dynamicznych zmian i przystosowania się do rynku. Modernizowanie linii produkcyjnych, optymalizacja procesów, zmiany kadrowe - wszystkie te czynniki wpływają na sposób aranżacji przestrzeni produkcyjnej. Często też nowa aranżacja wymaga zmiany hali produkcyjnej.

Nowoczesne, dostosowane do profilu działalności firmy hale przemysłowe są dziś kluczowym elementem łańcucha produkcyjnego. Bez skrojonych na miarę przedsiębiorstwa rozwiązań konstrukcyjnych, nie jest możliwe efektywne prowadzenie działalności.

Jeśli więc zastanawiają się Państwo nad rozbudową swoich hal lub stworzeniem nowych, będzie nam miło, gdy zapoznają się Państwo z ofertą naszej firmy.

Projekt hali przemysłowej - od czego zacząć

Planowanie budowy obiektu przemysłowego warto zacząć od rozważenia dwóch możliwych scenariuszy. Pierwszy z nich zakłada zlecenie projektu budowy i zagospodarowania przestrzennego zewnętrznej firmie architektonicznej. Drugi - powierzenie zarówno stworzenia planu, jak i wykonania jednej firmie.

Warto jednak wiedzieć, że zlecenie projektu firmie architektonicznej nie zawsze jest równoznaczne z otrzymaniem planu gotowego do zrealizowania przez generalnego wykonawcę. Zdarza się, że projektanci niezwiązani z branżą przemysłową pomijają istotne elementy - kluczowe dla pracowników budujących halę.

W Kontraktim oferujemy Państwu dwa modele współpracy w zakresie budowy hali produkcyjnej:
 • stworzenie projektu hali, zagospodarowania przestrzennego, przejęcie obowiązków związanych z kwestiami formalnymi oraz budowę hali "pod klucz";
 • wyłącznie budowę hali - konsultację projektu od architekta zewnętrznego, koordynowanie pracy podwykonawców, ostateczne zatwierdzenie budowy.

Wybór firmy, która zbuduje halę produkcyjną

Wybór firmy, która zbuduje halę produkcyjną, nie jest prosty. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Każdy z nich może mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i samego procesu produkcji. Co warto wziąć pod uwagę, analizując konkurencyjne oferty?
 • Wykształcenie kierunkowe kadry zarządzającej: w Kontraktim pracują inżynierowie, architekci i logistycy. Dzięki wiedzy zdobytej na politechnikach i uniwersytetach są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo realizacji.
 • Doświadczenie: portfolio naszej firmy budowaliśmy etapami. Zaczynaliśmy od koordynowania małymi projektami, by z czasem móc nadzorować pracę kilkuset osób.
 • Umiemy łączyć niezwykle ważną wiedzę techniczną i managerską z umiejętnościami miękkimi. To dla nas definicja sprawnego zarządzania.
 • Znajomość branży: współpracujemy z ludźmi ze środowiska budowlanego. Znamy producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, utrzymujemy kontakt z podwykonawcami, regularnie konsultujemy nasze obserwacje z architektami. Daje nam to możliwość ciągłego poszerzania wiedzy i weryfikowania faktów.
 • Cena: nie wierzymy, że dobrą jakość i bezpieczeństwo można kupić za grosze. Chcemy wypłacać podwykonawcom godną pensję. Wierzymy, że dobre wynagrodzenie wpływa na bezpieczeństwo pracy i jakość powstałego budynku. Optymalizujemy koszty - wiemy, na czym można zaoszczędzić, by nie zagrażało to jakości wykonania hali, wiemy, jakie towary lub usługi powinny być klasy premium.
 • Możliwości negocjacyjne: od lat współpracujemy z zaprzyjaźnionymi podwykonawcami. Dzięki licznym sprawnie zakończonym inwestycjom zyskaliśmy ich zaufanie i szacunek. To pozwala nam na negocjowanie lepszych cen i szybszych terminów realizacji zamówienia.

Dlaczego warto powierzyć budowę hali firmie zewnętrznej?

Budowa jakiegokolwiek obiektu przemysłowego wiąże się nie tylko z szeregiem procedur, ale przede wszystkim ze znajomością branży. Zaznajomienie się z odpowiednimi procedurami zajmuje czas, który można wykorzystać do realizacji celów zawodowych. Wychodzimy z założenia, że najlepiej być specjalistą w swojej dziedzinie. Nie wymagamy od przedsiębiorców, by znali się na proceurach związanych z konstruowaniem hal produkcyjnych i zarządzaniem procesami ich powstawania.

Dzięki współpracy z Kontraktimem zyskują Państwo partnera w prowadzeniu inwestycji. Podczas gdy my zajmiemy się wszystkimi szczegółami związanymi z budową, Państwo i Państwa pracownicy będą mieli czas na realizację celów przedsiębiorstwa. Jesteśmy w stanie zająć się:

 • umówieniem kontaktu z geodetą,
 • przeprowadzeniem pomiarów,
 • stworzeniem projektu budynku hali i budynku socjalnego,
 • dostosowaniem projektu do specyfiki przedsiębiorstwa,
 • prowadzeniem za klienta dokumentacji, kontaktem z urzędami,
 • znalezieniem podwykonawców,
 • koordynowaniem pracy podwykonawców,
 • rozliczeniem projektu,
 • zorganizowaniem procesu odbioru budynku,
 • oddaniem budowy "po klucz",
 • pomocą w znalezieniu firmy aranżującej tereny zielone wokół hali produkcyjnej,
 • prowadzeniem negocjacji cen za usługi i produkty,
 • pomocą w zorganizowaniu dodatkowych (innych niż wymienione) konsultacji - w zależności od Państwa potrzeb.

Zasady współpracy z firmą budującą hale produkcyjne

Zasady współpracy z firmą budującą hale powinny być jasne już od samego początku. To dzięki sprawnemu przebiegowi działań możliwe będzie jak najszybsze przeniesienie produkcji do nowego miejsca i terminowość realizacji zlecenia. Współpracując z Kontraktimem, mogą mieć Państwo pewność:
 • regularnego raportowania o stanie budowy,
 • rzetelnego podsumowania kolejnych (większych) etapów realizacji,
 • możliwości konsultacji swoich obaw, pytań z pracownikami Kontraktimu,
 • natychmiastowego informowania w przypadku nagłych zmian lub zagrożenia terminu realizacji,
 • wglądu w dokumentację, referencje podwykonawców, grafik i plan prac,
 • kontaktu mailowego i telefonicznego z generalnym wykonawcą,
 • doradztwa w zakresie nagłych, wymagających szybkich decyzji, zmian.

Wierzymy, że jakość i bezpieczeństwo budynków zależą od jakości i bezpieczeństwa współpracy z firmą, która je wykonuje. Proces komunikacji z klientem traktujemy nie jak dodatek do budowy hal, lecz jak ważną część tego wieloetapowego procesu. Skoro nie uznajemy połowicznych rozwiązań w architekturze i budownictwie, dlaczego mamy się na nie godzić w relacjach biznesowych?

Obecność na rynku budowlanym pokazała nam, że to rzetelność i transparentność działań jest cechą najbardziej pożądaną przez przedsiębiorców zlecających budowę hal produkcyjnych. Chcemy zatem, by nasi klienci wiedzieli, że od momentu przyjęcia zlecenia przez Kontraktim firma staje się częścią zespołu, który ma jeden cel: przez stworzenie bezpiecznej i ekonomicznej hali przemysłowej, która pozwoli przenieść produkcję na nowy poziom.

Jak złożyć zamówienie na budowę hali?

Zamówienie na złożenie budowy hali zależy od formy współpracy, na jaką się Państwo zdecydują oraz etapu, na którym znajduje się przedsiębiorstwo.
 1. Zapraszamy do kontaktu klientów, którzy dopiero rozglądają się za miejscem na budowę hali. Pomożemy umówić geodetę i zasugerujemy, jak powinny wyglądać następne kroki.
 2. Tych z Państwa, którzy wiedzą już, gdzie powstanie hala przemysłowa, jednak nie mają pomysłu na to, jak ma ona wyglądać, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie
 3. Umówimy Państwa z architektem specjalizującym się w planowaniu tego typu obiektów.
 4. Jeśli projekt na halę przemysłową jest już gotowy i szukają Państwo firmy, która zajmie się jego wykonaniem, prosimy o kontakt. Analizując plany, podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę, przygotujemy kosztorys, omówimy kolejne etapy budowy.
 5. Firmy, które szukają generalnego wykonawcy hal przemysłowych, również zapraszamy do nas. Jesteśmy w stanie zająć się budową hali "pod klucz". Oprócz przestrzeni produkcyjnej wykończymy również pokój socjalny, biuro czy pracownicze łazienki.
 6. Jeśli hala produkcyjna jest już wybudowana, a Państwa firma potrzebuje współpracowników w zakresie prac modernizacyjnych lub stworzenia dodatkowych elementów, również prosimy o kontakt. Jesteśmy w stanie sprostać temu wymaganiu.

Niezależnie od tego, na jakim etapie pracy nad budową hali znajduje sie Państwa firma, służymy pomocą i wsparciem. Odpowiemy na maile z pytaniami, rozwiejemy wątpliwości. Przeprowadzamy konsultacje telefoniczne oraz spotkania indywidualne (w czasie pandemii z zachowaniem wszelkich środków ostrożności).  Zapraszamy do kontaktu!

Budowa hal produkcyjnych i przemysłowych - wnioski

 1. Stworzenie hal przemysłowych lub produkcyjnych jest niezbędne do zapewnienia przedsiębiorstwu możliwości rozwoju i poszerzania oferty.
 2. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą lub nie zatrudniamy specjalisty prowadzącego budowę, realizację projektu najlepiej zlecić firmie zajmującej się generalnym wykonawstwem. To oszczędność funduszy i czasu.
 3. Warto weryfikować umiejętności podwykonawców, z którymi współpracuje firma oraz kompetencje zespołu zarządzającego budową.
 4. Stała komunikacja i dostęp do informacji na temat postępu prac jest kluczowy. Firma zlecająca wykonanie hali przemysłowej ma prawo wymagać tego od zleceniobiorcy.
 5. Jednym z czynników, który pozwala stworzyć hale przemysłowe taniej, jest wiedza pracowników firmy wykonującej zlecenie na temat optymalizacji kosztów. Liczy się również znajomość rynku oraz możliwości negocjacji cen z producentami lub podwykonawcami.
 6. Jeżeli generalny wykonawca nie jest w stanie krytycznie przyglądnąć się projektowi, lepiej nie nawiązywać z nim współpracy. Odpowiednie rozplanowanie procesu budowy zaczyna się od wnikliwej analizy projektu. Na tę z kolei składa się doświadczenie i wiedza techniczna.
 7. Cena odgrywa rolę. Nie istnieją rozwiązania zarówno bezpieczne, jak i "w promocyjnej cenie". Koszty należy niwelować tam, gdzie nie zagraża to zdrowiu i życiu.
 8. Terminowość jest ważna. Warto szukać firm, które w przypadku niespodziewanych sytuacji (a te często zdarzają się niezależnie od wykonawcy), były w stanie odpowiednio zareagować. Tu ważną rolę odgrywa doświadczenie i cechy charakteru członków zespołu.
 9. Przed rozpoczęciem współpracy warto poznać pracowników firmy. Wskazane jest spotkanie lub kontakt telefoniczny.
 10. Warto wybierać tych, dla których tworzenie hal przemysłowych jest ważnym celem. To sprawi, że na czas ich powstawania zleceniodawca i zleceniobiorca staną się partnerami w realizacji wspólnych założeń.


Przygotowaliśmy listę pytań, z którymi zwracają się do nas klienci pytający o hale przemysłowe - mamy nadzieje, że pomogą Państwu w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące kwestie.

Jak długo trwa proces postawienia hali przemysłowej?

Wszystko zależy od tego, na jakim etapie prac zgłasza się do nas klient. Jeśli nie ma on jeszcze projektu (albo nawet miejsca na halę), kompletowanie dokumentów może być czasochłonne, a kwestie organizacyjne związane z kupnem lub dzierżawą powierzchni oraz pozwoleniami na budowę mogą zająć kilka miesięcy. W tym przypadku jednak wiele zależy od:
 • budżetu firmy,
 • przebiegu zakupu gruntu lub ustalania szczegółów związanych dzierżawą,
 • sposobu pracy odpowiedniego urzędu wydającego pozwolenia na budowę i tego, jak dużo podobnych zgłoszeń jest obsługiwanych (czasami, niestety, trzeba trochę poczekać),
 • przeznaczenia hali (to wpływa na czas powstawania projektu).

Jeśli natomiast klient zgłasza się do naszej firmy z doskonale przygotowanym pod budowę gruntem, nienagannie wykonanym projektem i dopiętymi na ostatni guzik kwestiami formalnymi, nic nie stoi na przeszkodzie, by prace rozpocząć "od zaraz". Oczywiście w grę wchodzi kwestia dostępności ekipy budowlanej, jednak dzięki wieloletniej współpracy z zaufanymi podwykonawcami, jesteśmy w stanie koordynować wiele projektów  jednocześnie.

W jakim systemie należy rozliczać się z firmą wykonującą hale przemysłowe?

Preferowaną formą rozliczeń przy tego typu usługach jest rozliczenie ryczałtowe. Fakt, że wymaga niezwykle ona precyzyjnego rozpisania wydatków wpływa na uporządkowanie prac związanych z projektem już na etapie przygotowywania budżetu. Dzięki ryczałtowi klient nie tylko zapłaci mniej, ale również będzie miał pewność, że koszty szacowane będą nie w trakcie powstawania hali, ale jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Ilu pracowników będzie uczestniczyło w budowie hali? Czy muszę zorganizować im pomieszczenia sanitarne?

Jest to kwestia zależna od wielkości obiektu. Przy małych budowach pracuje minimum 50 osób. Odpowiedni dobór liczby pracowników wpływa zarówno na ich bezpieczeństwo, jak i na czas wykonania usługi. Co ważne - inwestor nie musi zapewniać pomieszczeń sanitarnych. Obowiązkiem wykonawcy (w tym przypadku Kontraktimu) jest zapewnienie zaplecza socjalnego: pakamer pracowniczych, toalet, dostępu do bieżącej wody).

Czy firma prowadzi dokumentację fotograficzną budowy lub w jakikolwiek inny sposób zapisuje postępy prac?

Tak, prowadzimy dokumentację fotograficzną. To dla nas niezwykle istotne, by dokumentować przebieg każdego etapu prac. Postępy działań można śledzić nie tylko na podstawie dostarczanych przez nas (na życzenie klienta) fotografii, ale również dzięki raportom, które wysyłamy. Ich formę (rozmowa telefoniczna, mail, dłuższy raport w formacie PDF) oraz częstotliwość (cykliczne lub po zakończeniu konkretnego etapu) ustalamy z klientem indywidualnie.

Czy w razie chęci rozbudowy hali będzie istniała możliwość ponownego zlecenia tego firmie Kontraktim?

Oczywiście! Jeśli klient zdecyduje się na wybudowanie kolejnej hali, z przyjemnością mu w tym pomożemy. Wypracowane podczas pierwszej realizacji modele współpracy z pewnością sprawią, że kolejne będą przebiegały sprawniej. Od samego początku istnienia Kontraktimu naszym celem było takie wykonywanie usług, by klienci, decydując się na kolejne inwestycje, wracali właśnie do nas.

Czy materiały muszę kupić sam, czy zajmie się tym Kontraktim?

Wszystko zależy od tego, na jaki model współpracy zdecyduje się klient. Jeśli chce samodzielnie dokonywać zakupu (jednak zaznaczamy, że bez znajomości rynku jest to proces niezwykle czasochłonny) - zasugerujemy, jakie materiały będą niezbędne. Jeśli natomiast chce oddać firmie wykonującej hale wszystkie aktywności związane z jej budową (w tym również zakup materiałów), jak najbardziej jesteśmy w stanie podjąć się tego zadania. Na rynku budowlanym jesteśmy od wielu lat i co się z tym wiąże - wiemy, jak kupować oraz jak negocjować ceny bez strat na jakości towaru.

Czytaj dalej