Budynek produkcyjno-magazynowy z salą sprzedaży. Generalne wykonawstwo dla MARPOL

28 kwietnia 2022


WykonawcaKontraktim Sp. z o.o.
ZleceniodawcaMarpol
LokalizacjaJawornik k/Myślenic
Typ projektuBudynek produkcyjno-magazynowy
Czas realizacji01.2021 – 01.2022

W styczniu 2021 r. rozpoczęły się kompleksowe prace budowlane w zakresie budowy nowej siedziby firmy Marpol z Jawornika k/Myślenic. Nasz zleceniodawca zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz montażem bram, ogrodzeń, automatów itp. Projekt zakładał budowę obiektu składającego się z dwóch części: 

  • kompleksowe prace budowlane budynku hali, w którym będzie się znajdowała hala montażowa elementów związanych z działalnością firmy, magazyn oraz część socjalna dla pracowników;
  • części obiektu pełniącej funkcję biurową wraz z salą sprzedażowo-ekspozycyjną.

Budowa hali krok po kroku

W pierwszym etapie prace polegały na przygotowaniu fundamentów dla obiektu (stopy, ławy fundamentowe), a także podwalin fundamentowych zaprojektowanych jako elementy podpierające obudowę hali w poziomie terenu. 


Prace fundamentowe. Realizacja prac: Kontraktim

Hala produkcyjno – magazynowa

Wykonana została jako konstrukcja o technologii stalowej. Układ nośny stanowią ramy środkowe i szczytowe o rozpiętości 25 m i rozstawie 7,2 m. Całość obudowano płytami warstwowymi o grubości 12cm z wypełnieniem PIR. Dach hali to układ bezpłatwiowy z blachą opartą bezpośrednio na dźwigarach stalowych (kratownicach). Posadzka przemysłowa (grubość 18cm) wykonana została na warstwie stabilizacji, mającej na celu przeniesienie obciążeń od poruszających się wózków widłowych i ciężkiego sprzętu. 


Hala produkcyjno-magazynowa

Budynek biurowy wraz z salą sprzedażowo-ekspozycyjną

Został wykonany przez nas w technologii tradycyjnej, żelbetowo-murowanej, z dachem dwuspadowym krokwiowo-jętkowym. Jest on usytuowany ściśle przy hali i oddzielony od niej ścianą przeciwpożarową, dzielącą całą konstrukcję na dwie strefy. W miejsce tradycyjnej elewacji zastosowaliśmy elewację wentylowaną, dzięki czemu całość skomponowała się w ciekawy i designerski obiekt. 


Budowa budynku biurowego. Realizacja: Kontraktim
Kompleksowa budowa hal. Realizacja: Kontraktim
Projektowanie i budowa budynku biurowego.
Realizacja: Kontraktim

Firma Kontraktim to nie tylko budowa obiektów od podstaw. To również pełne i kompleksowe wykonawstwo wszelkich prac instalacyjnych, począwszy od wodno-kanalizacyjnej, gazowej, c.o, elektrycznej, a kończąc na fotowoltaicznej itp. W naszym zakresie były również pełne prace wykończeniowe, polegające między innymi na zabudowie poddasza, malowaniu, układaniu płytek podłogowych itp.


Filizowanie. Realizacja: Kontraktim
Prace instalacyjne. Realizacja: Kontraktim
Instalacje wodno-kanalizacyjne. Realizacja Kontraktim

Kontraktim realizuje także prace brukarskie:


Prace brukarskie. Realizacja: Kontraktim
Kostka brukowa. Realizacja: Kontraktim

Jako generalny wykonawca całości prac, koordynowaliśmy je, mając na celu szybkie, bezpieczne i bezkolizyjne wybudowanie zleconego podmiotu przy pełnej optymalizacji kosztów.Podstawowe informacje:

Powierzchnia zabudowy: 1 160,0m2

Powierzchnia użytkowa: 1263,2 m2

Kubatura: 8331,9 m3

Szerokość: 36,46m

Długość: 45,93m